מאמן החודש בליגת ווינר סל: ליאור ליובין

המאמן הוביל את עירוני "חי מוטורס" נס ציונה לחודש נובמבר מושלם ולמאזן חיובי אחרי פתיחת עונה קשה: "משקף את המחויבות של השחקנים והצוות שלנו"

01/12/2021

איזה הבדל יכול לעשות חודש אחד: באוקטובר דובר על ליאור ליובין כאחד המאמנים המתנדנדים ואילו בנובמבר הוא כבר נבחר למאמן החודש בליגת ווינר סל ברוב קולות, אחרי שהוביל את עירוני "חי מוטורס" נס ציונה לארבעה ניצחונות רצופים. הוא הקדים במשאל שנערך בקרב משתתפי משחק הפנטזי היומי של מנהלת הליגה, "כוכבי הערב" בשילוב העיתונאים את יותם הלפרין מהפועל "בנק יהב" ירושלים, יאניס ספרופולוס ממכבי "Playtika" ת"א, מאוריציו בוסקאליה מהפועל "יונט" חולון ודני פרנקו מהפועל "SP מצר" ת"א.

תחילת דרכו של ליובין בלב המושבה הייתה רחוקה מלהיות אידיאלית: תוצאות לא טובות בהכנה, חילופי זרים בשלב מוקדם, הדחה מהיורופקאפ כבר במוקדמות ומאזן 3:0. אלא שאז הגיע ניצחון הבית על הפועל ת"א ומאז הקבוצה במומנטום הכי טוב בליגה, שהביא אותה כבר למאזן חיובי ושם אותה בעמדת זינוק מעולה לסיום בשמינייה המובילה בסיבוב הראשון, מה שמבטיח השתתפות ברבע גמר גביע המדינה.

ליובין נאלץ להתמודד עם לא מעט פציעות וחיסורים בחודש האחרון ואילתר בין היתר עם הרכבי סמול בול שכללו לעיתים ארבעה גארדים לצד טים סוארס. בלא מעט משחקים, המאמן מצא רק בשלב מאוחר יחסית את החמישייה הנכונה עבורו וברגע שזה קרה דבק בה בדרך למהפכים גדולים וחזרות מפיגורים משמעותיים, גם בבית וגם בחוץ.

המאמן שחזר הקיץ ארצה מחצי עונה כעוזרו של עודד קטש בפנאתינייקוס שם מבטחו בקו האחורי בשחקן החודש דיאנטה גארט ובפרנק בארטלי, שלמדו לשתף פעולה במהירות והפכו לציוות מנצח במאני טיים. לאחרונה קיבלה הקבוצה בחזרה את ליאור קררה מהיעדרות ארוכה וכן החליפה את אייק וואמו בסימיסולה שיטו, שייתן לה יותר עומק בקו הקדמי לקראת המשך המאבקים במסגרות המקומיות.

"תודה רבה על הבחירה", אמר ליובין, "הבחירה הזו משקפת בעיני את המחויבות וההשקעה הגדולה של השחקנים והצוות המצוין שלנו, זה תואר שהוא קודם כל שלהם. אני מקווה שזה ייתן לנו עוד דלק להשקיע ולהתאמץ עבור האוהדים הנפלאים שלנו".

בראשון: דרבי כתום!

בראשון: דרבי כתום!

22/01/2022
בעקבות מקרי קורונה - רבע גמר גביע המדינה מגדל נדחה

בעקבות מקרי קורונה - רבע גמר גביע המדינה מגדל נדחה

11/01/2022
המשחק מול מכבי תל אביב נדחה

המשחק מול מכבי תל אביב נדחה

08/01/2022