שחקן חודש נובמבר: דיאנטה גארט

רכזה של עירוני "חי מוטורס" נס ציונה נבחר בפעם השנייה בקריירה ל-MVP של החודש בליגת ווינר סל: "רוצה להשתמש בזה כמוטיבציה כדי להמשיך להשתפר"

01/12/2021

איך יודעים שהיה לעירוני "חי מוטורס" נס ציונה חודש מוצלח במיוחד? שלושה מארבעת המועמדים המובילים לתואר ה-MVP של נובמבר בליגת ווינר סל הגיעו מלב המושבה, כאשר ממש על קולות בודדים נפל הפור על דיאנטה גארט, שהקדים את חבריו לקבוצה פרנק בארטלי וטים סוארס וכן את רטין אובאסוהן מהפועל "בנק יהב" ירושלים. המשאל נערך לראשונה בקרב משתתפי משחק הפנטזי היומי של מנהלת הליגה, "כוכבי הערב", בשיתוף עם משאל העיתונאים המסורתי.

לבארטלי וסוארס היו אולי הופעות מבריקות יותר בחלק מהמשחקים, אבל גארט שמר על יציבות מרשימה לאורך כל החודש עם 22, 20 ו-20 נקודות בהתאמה ו-25, 25 ו-21 בהתאמה בטור המדד. הכתומים, שהפסידו בכל שלושת משחקיהם הראשונים העונה, סיימו את נובמבר במאזן חיובי בזכות רצף הניצחונות הכי ארוך העונה בליגת ווינר סל: ארבעה משחקים.

עבור הגארד האמריקאי, שחגג את יום הולדתו ה-33 בתחילת החודש שעבר, זוהי קדנציה שנייה בישראל אחרי ששיחק לפני שש שנים בהצלחה גדולה במכבי אשדוד/באר טוביה – וגם אז הוא נבחר למצטיין חודש נובמבר. עד כה הוא עומד על ממוצעים דומים מאוד לקדנציה הקודמת: 18.6 נקודות ו-6.3 אסיסטים לעומת 18.7 נקודות ו-6.2 אסיסטים בימיו במדי "הדולפינים" מעיר הנמל.

גארט החלים מפציעה קשה לפני שנתיים ואחרי שהחליף שלוש קבוצות אשתקד, נדמה שהוא מצא בית חדש בנס ציונה. הוא מדורג שלישי בליגת ווינר סל בנקודות, אסיסטים, דקות (35.4) ואחוזים מהקו (95.8%), אחרי שקלע את כל 22 זריקות העונשין האחרונות שלו. בנוסף, הוא לאט ובהדרגה הופך לאיש הקלאץ' של נס ציונה, כאשר במחזור שעבר הוא קלע 10 נקודות ברבע הרביעי ושבוע לפני כן השאיר את הבמה לבארטלי ומסר ב-10 הדקות האחרונות חמישה אסיסטים.

"וואו, זו בהחלט ברכה גדולה לזכות בתואר הזה", אמר גארט, "אני רוצה להודות לחבריי לקבוצה שעזרו לי להשיג את התואר. אני רק רוצה להשתמש בזה כמוטיבציה כדי להמשיך להשתפר ולנצח עוד משחקים עבור הקבוצה שלנו".

בראשון: דרבי כתום!

בראשון: דרבי כתום!

22/01/2022
בעקבות מקרי קורונה - רבע גמר גביע המדינה מגדל נדחה

בעקבות מקרי קורונה - רבע גמר גביע המדינה מגדל נדחה

11/01/2022
המשחק מול מכבי תל אביב נדחה

המשחק מול מכבי תל אביב נדחה

08/01/2022