הכתומים בשלב הבא

עירוני "חי מוטורס" נס ציונה מחקה פיגור 13 בשמינית גמר גביע המדינה וגברה על בני הרצליה 91:98. כמעט טריפל דאבל לאנגולה (צילום: עמית סמיקט)

21/12/2020

תמונת העולות לרבע גמר גביע המדינה ווינר סל הושלמה הערב (שני), כאשר עירוני "חי מוטורס" נס ציונה ניצחה בלב המושבה את בני הרצליה 91:98 ולקחה את הכרטיס השמיני והאחרון לשלב הבא. הכתומים התאוששו מפתיחה לא טובה, חזרו מפיגור דו-ספרתי במחצית הראשונה וקטעו רצף של חמישה הפסדים בכל המסגרות. הגרלת רבע הגמר תיערך מחר בשעה 12:00 במשרדי איגוד הכדורסל, המשחקים עצמם בעוד כשבועיים.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ironi Ness Ziona (@ironinz)

 

נס ציונה פתחה בחמישייה עם פטריק מילר, וויין סלדן, בריאן אנגולה, ליאור קררה וג'רום מיינסי, הרצליה עם עבדול גאדי, פרנק גיינס, ניצן חנוכי, קוטי קלארק וטרל פארקס. מיינסי קלע את כל 7 הראשונות של הכתומים, אבל בצד השני גאדי נראה מצוין בדקותיו הראשונות בשורות העולה החדשה וביחד עם חנוכי קבע יתרון 10:15.  סלדן קלע סל בכורה בישראל, אלישי כדיר ומקס היידגר עלו מצוין מהספסל וסגרו את הרבע ב-24:31 לאורחים.

 

מיינסי (צילום: יעל הראל)

החנוכיה של הרצליה הקצרה ממילא התחילה להתמלא בעבירות, היידגר וכדיר המשיכו להגדיל וביחד עם מחליף נוסף, אבירם זליקוביץ', ברחו ל-28:41. מיינסי החזיק את נס ציונה בעניינים בדקות פחות טובות שלה, אחר כך הצטרפו אליו סלדן שהתחיל להרגיש בנוח עם דאנק יפה וגם נמרוד לוי שנתן תרומה יפה מהספסל והפער ירד ל-6, לפני שהיידגר קבע 41:49 בהפסקה.


100% מכל הטווחים. נמרוד לוי (צילום: יעל הראל)

לוי המשיך לאסוף נקודות, קלארק הגיע לדאבל-דאבל בצד השני וסלדן מחק את כל הפיגור, 55:55. זליקוביץ' קלע שלשה ועבירה, אבל פארקס יצא בעבירה חמישית ואנגולה השלים מהפך, 61:62. עמית עבו צלף מבחוץ, קלארק התחיל לקחת יותר על עצמו בהתקפת האורחים וביחד עם גאדי החזיר את ההולכה, אבל שלשה של רביב לימונד וסל של סלדן אחרי חטיפה סגרו את הרבע ביתרון 69:72.

 

אנגולה (צילום: יעל הראל)

5 נקודות רצופות של אנגולה שלחו את שרון דרוקר לפסק זמן אחרי פחות מדקה ברבע הרביעי, גיינס ניסה לצמק אבל לוי הגדיל ל-71:79. גיינס קצת התעורר וביחד עם קלארק שמר את האורחים בתמונה, על אף שכדיר הצטרף אל פארקס על הספסל עם 5 עבירות והותיר את דרוקר ללא ביג מן. טל דן ואנגולה מנעו מהרצליה להמשיך להתקרב, מיינסי יצא גם הוא בעבירות וזליקוביץ' שהמשיך לשחק למרות פציעה בכתף הוריד ל-88:83, שתי דקות לסיום. אנגולה הגיע לדאבל-דאבל אחרי סל ועבירה מהזדמנות שנייה והוסיף אסיסט שביעי לשלשה של לוי, 85:94. הרצליה לא נשברה וקלארק שוב צימק ל-5, אבל ליי אפ של דן וקליעות עונשין של ה-MVP אנגולה הבטיחו את הניצחון, 91:98 לנס ציונה בדרך לרבע הגמר.

 

עם ראש מורם: נס ציונה הודחה מהפלייאוף

עם ראש מורם: נס ציונה הודחה מהפלייאוף

05/06/2021
במוצ"ש: קרב על כל הקופה

במוצ"ש: קרב על כל הקופה

04/06/2021
"שיחקנו חכם מאד בצד ההגנתי"

"שיחקנו חכם מאד בצד ההגנתי"

04/06/2021