יורופקאפ: שלב הבתים קוצר וישוחק בבועה

פיב"א אירופה הודיעה על שינויים נוספים בפורמט המפעל: עירוני "חי מוטורס" נס ציונה תתמודד על העלייה לפלייאוף בשלושה משחקים שישוחקו בסוף חודש ינואר

21/11/2020

אילוצי הקורונה ממשיכים לכפות שינויים בלוחות המשחקים באירופה. אחרי שדחתה את פתיחת משחקי היורופקאפ בשלושה חודשים, הודיעה פיב"א אירופה כי שלב הבתים יקוצר משישה לשלושה משחקים בלבד, שיערכו בבועה בסוף חודש ינואר (24-30).

 

במקור, 24 הקבוצות במפעל היו אמורות להתחלק לשלושה בתים של ארבע קבוצות ועוד ארבעה בתים של שלוש קבוצות, אך כעת הוחלט לשנות את המבנה לשישה בתים של ארבע קבוצות. יש לציין כי על עירוני "חי מוטורס" נס ציונה – נציגת ישראל במפעל גם השנה - שינוי זה לא ישפיע, מכיוון שמראש היא שובצה לבית של ארבע קבוצות. שלוש הקבוצות שהיו אמורות לשחק בבית ז' חולקו בין שאר הבתים בהם שלוש קבוצות בלבד: קאפנברג בולס לבית ב', BC בלקן לבית ד' ופארמה לבית ו'.

 

שינויים במבנה היורופקאפ. בראד גרינברג (צילום: מורן ברגר)

 

עדיין לא נקבע היכן יערכו המשחקים, אבל כבר ברור שהם יהיו במתכונת "בועה", בדומה למוקדמות ליגת האלופות לפני העונה ולמוקדמות היורובאסקט בשבוע הבא. הקבוצות יגיעו לעיר המארחת ב-24 בינואר וישחקו שלושה משחקים תוך ארבעה ימים בין ה-26 ל-29 בחודש. למחרת הן יחזרו לארצן, כאשר שתי הראשונות מכל בית וארבע הקבוצות בעלות המאזן הטוב ביותר מבין אלו שיסיימו במקום השלישי יעפילו לשלב שמינית הגמר.

 

גם משחקי הפלייאוף ישוחקו בבועה: שלבי שמינית ורבע הגמר יתקיימו כמשחקי נוקאאוט בין ה-21 ל-26 במרץ וארבע העולות לפיינל פור ישחקו על התואר בתאריכים 23-25 באפריל.

 

כאמור, נס ציונה הוגרלה לבית ג' במפעל, בו היא תשחק נגד סולנוקי אולאי מהונגריה, ספורטינג ליסבון מפורטוגל וסטאל אוסטרוב מפולין.

 

עם ראש מורם: נס ציונה הודחה מהפלייאוף

עם ראש מורם: נס ציונה הודחה מהפלייאוף

05/06/2021
במוצ"ש: קרב על כל הקופה

במוצ"ש: קרב על כל הקופה

04/06/2021
"שיחקנו חכם מאד בצד ההגנתי"

"שיחקנו חכם מאד בצד ההגנתי"

04/06/2021