האם עירוני תעלה לשלב הבא? כל התרחישים

מה צריכה עירוני לעשות, והאם היא תלויה ביריבות שלה? כל הפרטים על סיום העונה הסדירה של הליגה הצפון אירופאית כאן (צילום: עמית סמיקט)

01/02/2023

עירוני ״חי מוטורס״ נס ציונה תעלה היום (ד׳, 16:00) לפרקט בלטביה למשחקה השני בתוך יומיים, במטרה ולהבטיח את המקום בשלב ההצלבה של הליגה הצפון אירופית. המצב בבית ב׳ דרמטי, כאשר ארבע קבוצות מתחרות על שלושת הכרטיסים האחרונים להצלבה. מה צריכים הכתומים לעשות כדי לעלות, ובאיזה מקום יסיימו?

 

תזכורת על שיטת המשחקים

 

 

עם סיום משחקי העונה הסדירה השבוע, ארבע הקבוצות הראשונות מכל בית יעלו לשלב ההצלבה - בו הקבוצה במקום הראשון מבית א׳ תפגוש את הקבוצה במקום הרביעי בבית ב׳, השנייה בבית א׳ את השלישית בבית ב׳ וכן הלאה. הקבוצות שיסיימו במקום הראשון והשני בכל בית יזכו ב״יתרון הביתיות״ - משמע יזכו לארח את המשחק השני מבין שני המשחקים.

 

מה המצב בבית ב׳ כרגע?

 

כרגע טבלת הבית של עירוני נראית כך:

  שם נצ׳ הפ׳ הפרש סלים
1 קינג שצ׳צ׳ין (פולין)* 5 0 +37
2 סטאל אוסטרוב (פולין) 4 2 +53
3 עירוני נס ציונה (ישראל) 4 2 +41
4 טרפל סופוט (פולין) 4 2 +41
5 בי סי וולבס (ליטא) 3 2 +32
6 אוני טארטו (אסטוניה)** 2 4 +3
7 באסקט ברנו (צ׳כיה)** 1 5 -55
8 ואלמיירה גלאס (לטביה)** 0 6 -155

* הבטיחו את מקומם בשלב הבא
** איבדו סיכוי לעלות לשלב הבא

 

מה צריך לקרות?

 

לעירוני נותר משחק אחרון בעונה הסדירה - היום מול אוני טארטו האסטונית, שהפסידה אמש 78-73 לקינג שצ׳צ׳ין ואיבדה את הסיכוי לעלות לשלב הבא.

 

אמ;לק - ניצחון היום - ועלינו באופן ודאי! הפסדנו, ומשחק הכיסאות יוצא לדרך - ההסבר המלא בהמשך הכתבה.

 

לוינסון מול ואלמיירה. ניצחון - ועלינו. (צילום: ENBL)

 

המשחקים שנותרו ליריבות הישירות של עירוני על הכרטיס לשלב הבא:

  • סטאל אוסטרוב תפגוש את טרפל סופוט למשחק האחרון של שתיהן בעונה הסדירה (ד׳, 19:30)
  • בי סי וולבס יפגשו את באסקט ברנו (ד׳, 16:30) ואת קינג שצ׳צ׳ין (09.02)

 

כדי לסיים במקום 2:

 

עירוני לא תלויה בעצמה כדי לסיים במקום השני בבית, ותזדקק גם לניצחון נגד טארטו וגם לניצחון של סופוט על סטאל. תרחיש כזה יעמיד את הכתומים מול סופוט במאזן זהה של 2-5, ולנס ציונה יש את שובר השוויון בזכות הניצחון על סופוט 100-92 במחזור השני. 

 

כדי לסיים במקום 3:

  • ניצחון של נס ציונה על טארטו בתוספת ניצחון של סטאל על סופוט יעמיד את שתי הקבוצות על מאזן 2-5, אך הפעם שובר השוויון שייך לסטאל בעקבות נצחונה במחזור הראשון על הכתומים - ועירוני תסיים במקום השלישי.
  • גם במקרה של הפסד עירוני תוכל לסיים עדיין במקום השלישי, אם סופוט יפסידו לסטאל ו-וולבס יפסידו את אחד מהמשחקים הנותרים להם. מצב כזה יעמיד את נס ציונה, סופוט ו-וולבס במאזן 3-4, ועירוני תסיים בראש הבית הפנימי הזה בזכות נצחונותיה על שתי האחרות.

 

כדי לסיים במקום 4:

 

רק אם תפסיד עירוני לטארטו, יתקיים מצב בו נס ציונה תסיים במקום הרביעי - אם בנוסף להפסד שלה:

  • סטאל תנצח את סופוט ו-וולבס ינצחו את שני המשחקים הנותרים שלהם -  מצב כזה ישלח את נס ציונה וסופוט לשובר שוויון במאזן 3-4 על המקום האחרון בשלב הבא. כזכור, לנס ציונה יש את שובר השוויון מול סופוט ולכן תסיים במקום הרביעי.
  • ניצחון של סופוט על סטאל בנוסף לשני הפסדים של וולבס ישלחו את את סטאל ועירוני לשובר שוויון על המקום השלישי במאזן 3-4. כזכור, סטאל אוחזת בשובר השוויון מול עירוני וגם במצב כזה נס ציונה תסיים במקום הרביעי. 

 

כדי לא להעפיל לשלב הבא:

 

במידה ונס ציונה תפסיד לטארטו, סופוט תנצח את סטאל ו-וולבס ינצחו לפחות משחק אחד מהשניים הנותרים להם - עירוני תסיים במקום החמישי ותסיים את דרכה בליגה הצפון אירופית. 

 

 

נפרדים מהליגה הצפון אירופאית

נפרדים מהליגה הצפון אירופאית

20/03/2023
הערב - הקרב על הפיינל פור!

הערב - הקרב על הפיינל פור!

20/03/2023
הכתומים נוסעים לגומלין!

הכתומים נוסעים לגומלין!

18/03/2023