יומן מסע לברנו

יומן מסע של אוהד כתום מהחוויה בצ'כיה (צילום: עמית סמיקט)

30/12/2022

מאת: דני פרבר

26/12 

ריינאייר זו חברת אוטובוסים שבמקרה גם יודעים להתרומם באוויר (אבל באיחור), ובסוף להגיע לוינה.

הגענו בטיסה הזו 14 איש (כולל בנות הזוג של שאק ודי-ג'יי). משם 2 מיניבוסים לברנו, ישירות לארוחת ערב במסעדה מקומית, שהעובדים בה כמעט התעלפו כאשר בשעה 10 בלילה מגיעה אליהם חבורה של 14 אנשים, רעשניים ורעבים, 15 דקות לפני סגירת המטבח. 6 נוספים הגיעו עצמאית לברנו וכולנו השתכנו באותו מלון בעיר.

 

27/12 

סיור בעיר. מזג אוויר מדהים עם שמש כל היום, ועם לבוש מתאים, היה מושלם. העיר מתאפיינת בשקט מופתי, היא נקייה ומטופחת, רחובות רחבים, ותנועה דלילה בתקופה זו.

 

בנוסף, מתאפיינת ב"אוסף גולגלות" מרשים - מדובר על סוג של מוזיאון מתחת לאדמה בו מוצגים שרידיהם של 50,000 איש שמתו בעיר במאה ה 13, בעיקר כתוצאה ממגיפות וכולירה. אבל יש גם מבנים יפים וארכיטקטורה מרשימה.

שעת המשחק 17:00 שעון מקומי ואנחנו כבר שם עם הציוד והגרון ומתודלקים עם בירה צ'כית מעולה. הרבה מבטים המומים הופנו אלינו. לא רגילים פה לקהל שצועק, שורק, ומגיב באופן מוזר עד תמוה (בעיניהם) במשחקי כדורסל. ידידיה רפפורט שהיה חלק מהבעלים של הפועל ת''א, הוא כעת חלק מהבעלים של הקבוצה מברנו. בסוף המשחק שוחחנו איתו ואמר ששנים לא שמעו פה קהל. הקהל הנוכחי הוא בעיקרון "קהל של קונצרטים".

 

המשחק התנהל בשליטה שלנו ברובו המוחלט עם רבע 3 מצוין שסגר את הסיפור להמשך המשחק. חייבים לציין את ההופעה המעולה של גולן גוט עם 17 נק' ורז אדם עם 6 נק' והמון לחימה. עמית אהרוני שיחק כמות מכובדת של דקות, ואיפשר לקופר לנוח.

 

 

חלקנו נשאר לראות את המחצית הראשונה של 2 הקבוצות הפולניות. קינג שצ'צ'ין נראית כמו קבוצה חזקה מאד, אגרסיבית ושומרת מצוין. היא הביסה במשחק את סטאל, הזכורה לנו מגמר היורופקאפ.

 

לאחר המשחק, כמובן ארוחת ערב. העיר מציעה מגוון רחב של אפשרויות גם בנושא הזה, גם בשופינג, ברים וכו'. הרבה מאד צעירים מדברים אנגלית וקל יחסית להסתדר, גם מבחינת תחבורה.

ובנוסף, זו עדיין צ'כיה. מחירים נוחים וזולים ביחס למה שאנחנו מכירים.

 

28/12

 

את הבוקר של יום רביעי ניצלנו להמשך טיולים, במיוחד למצודה הממוקמת על גבעה לא רחוק מהמלון. משם ניתן לקבל תצפית על העיר כולה, כולל קתדרלה יפיפייה שגם בסביבתה ביקרנו. למצודה היסטוריה ארוכת שנים והיא כוללת בתוכה מוזיאון מרתק, מקום ששימש ככלא ועוד.

 

אחה"צ - כדורסל!

ביציעים היתה לנו הפעם תחרות קשה. האוהדים הפולנים הגיעו עם תופים ועשו רעש עצום, ואפילו מגפון שהושאל מאוהדי ברנו לא עשה את העבודה כמו שצריך.

 

 

המשחק מול קינג שצ'צ'ין התחיל באופן נוראי מהצד שלנו ומוצלח מאד מבחינתם. שום דבר לא הלך אצלנו והמחצית הסתיימה בפיגור 19.המחצית השניה התחילה כמו הראשונה, אבל קאמבק גדול מפיגור של 25 נקודות נסגר בעזרת לחימה וקליעה מוצלחת, ונס ציונה מובילה 4.

לאחר מכן שוב ריצה של הפולנים והם מובילים ב-3 נקודות.

שלשה מטורפת של גולן 6 שניות לסוף ויש לנו שיוויון.

בהתקפה האחרונה הפולנים מצאו שחקן בפינה מעבר לקשת, ושלשה על הבאזר סגרה משחק בשברון לב.

גולן שוב נתן הצגה במחצית השניה עם 18 נקודות סה״כ, עם 5 מ-6 לשלוש.

 

אנחנו גאים בבחורים שלא נשברו וחזרו למשחק שנראה גמור בשלב מוקדם. גאים ללוות את הקבוצה. נהנינו מאד מהאווירה, מהחברות ומהחברה.

 

 

חזרנו לארץ, אבל אין זמן לנוח, כי ביום ראשון מתחילים את הסיבוב השני במשחק בית מול גליל עליון. נגיע הביתה, ללב המושבה, ונעודד את הבחורים שלנו בכתום!

 

תודה מיוחדת:

- לדדי וישניה על תיאום ההסעות.

- לעמית סמיקט על התמונות.

- לחבר'ה שעבדו קשה על האפליקציות של המוניות.

- תודה אישית ממני לאלי לוריא על שיתופי הפעולה בינינו בייצור רהיטים בלילות הקרים.

והכי חשוב - כתום עולה!

עירוני בפלייאוף ה-ENBL!

עירוני בפלייאוף ה-ENBL!

01/02/2023
ברביעי: משחק מכריע בלטביה

ברביעי: משחק מכריע בלטביה

01/02/2023
האם עירוני תעלה לשלב הבא? כל התרחישים

האם עירוני תעלה לשלב הבא? כל התרחישים

01/02/2023