בצורה הכי כואבת שיש

עירוני "חי מוטורס" נס ציונה ביצעה קאמבק הירואי מפיגור 25 עד להובלה, אך הפסידה לבסוף 89:86 לקינג שצ'צ'ין הפולנית משלשה על הבאזר (צילום: עמית סמיקט, עירוני נס ציונה)

28/12/2022

בועת המשחקים בליגה הצפון אירופית הסתיימה בטעם חמוץ עבור עירוני "חי מוטורס" נס ציונה שהפסידה הערב (רביעי) 89:86 לקינג שצ'צ'ין הפולנית בקרב על ראשות הבית. בעקבות ההפסד החבורה של אלעד חסין ירדה למאזן שיוויוני של 2:2 שמציב אותה כאמור, במקום השני בטבלת הבית. האורחים פגשו מולם חבורה מאומנת היטב שהראתה עליונות מהפתיחה כשהציגה יד רכה מחוץ לקשת (13-3, 43%).

הכתומים נקלעו לפיגור דו ספרתי בשלב מוקדם מאוד של המשחק ובמהלך המחצית הראשונה, נדמה היה כי ההמשך יהיה לפרוטוקול בלבד לאחר שכבר פיגרה ב-25 הפרש. אך הכתומים הראו המון אופי והשלימו קאמבק אדיר עד להובלה ברבע האחרון עזכות משחק נהדר של טיילר ביי וגולן גוט (20 ו-18 נקודות בהתאמה) ודאבל-דאבל אופייני של די ג'יי קופר (12 נקודות ו-13 אסיסיטים). בסופו של דבר, הפולנים אמרו את המילה האחרונה עם שלשת ניצחון גדולה של זאק קאטברטסון, ממש על הבאזר. כעת, מחכה לחבורה מהשפלה שבוע עמוס נוסף, כאשר היא תשחק פעמיים במסגרת הליגה.

קינג שצ'צ'ין פתחה בחמישייה עם: אנדריי מזורצ'אק, פיליפ מאטצ'אק, טוני מאייר, מאסייה זמושקי וזאק קאטברטסון. עירוני "חי מוטורס" נס ציונה עם: די ג'יי קופר, שאק ביוקנן, גולן גוט, טיילר ביי וג'רום מיינסי. הפולנים עלו ראשונים על הלוח עם נקודה מהקו של מאייר, ובצד השני, ביוקנן עשה את אותו הדבר. מאייר התחמם ועם שלשה פלוס אסיסט לזמושקי העלה את המארחת ליתרון חמש, שגרם לחסין להזעיק פסק זמן. בחזרה ממנו, ביוקנן החטיא, ומנגד, מאטצ'אק ומאייר המשיכו בשלהם והטיסו את המארחת ליתרון דו ספרתי מפתיע, 14:1. מיינסי עם ג'אמפ וביי עם האלי הופ ממסירה של קופר, הרגיעו מעט, והובילו את הפולנים להזעיק פסק זמן. המארחים חזרו מפוקסים מהטיים אאוט והגדילו את היתרון עם הוק שוט של קספר בורובסקי, אך רוני הארל דאג לצמצם עם לייאפ בצד השני. המארחת המשיכה לצבור נקודות קלות ועם ריצת 0:5 עלתה ליתרון ארבע עשרה. ביוקנן עם נקודות מהעונשין וביי עם האלי הופ נוסף קבעו את תוצאת הרבע, 21:11 לפולנים.

הרבע השני נפתח עם שלשה מהירה של ברייס בראון פלוס האלי הופ מוצלח של ג'יימס אידס שהגדיל את היתרון לחמש עשרה. ביי עם דאנק ורז אדם עם אחת מהקו צימקו בצד השני, אבל המארחים עשו ככל העולה על רוחם, וסגרו ריצת 7:0 מהירה שגרמה לחסין להזעיק פסק זמן, כאשר לוח התוצאות מורה- 33:14. בחזרה ממנו, הכתומים המשיכו להחטיא, ומנגד, מאייר הלוהט ניצל זאת כדי להעלות את קבוצתו ליתרון שיא של 25 הפרש. נס ציונה התעוררה ובהובלתו של קופר מזערה מעט נזקים, עם ריצת 1:7, אך מתיאס קוצרזבסקי הרחיק את האורחת עם פלואטר. החבורה של חסין ניסתה להתקרב וביי עם לייאפ מוצלח קבע את תוצאת המחצית – 46:27 לפולנים.    

המחצית השנייה נפתחה עם ג'אמפ של גוט, אך בראון השיב מיד עם צליפה מבחוץ בצד השני. ביי וביוקנן החלו לנגוס מעט בהפרש, אבל מזורצ'אק עם חמש רצופות שמר על יתרון דו ספרתי גבוה. הכתומים צלפו שלוש פעמים ברצף מחוץ לקשת (שתיים מהן של גוט) והורידו את ההפרש לחמש עשרה, אך בראון היה שם בכל פעם בצד השני, כדי למנוע מהם להתקרב. האורחים לא ויתרו ועם  פעולות טובות של הארל וקופר צמצמו למינוס אחת עשרה בלבד, 65:54. קאטברטסון עצר את הסכר, אבל ביי המשיך את הרבע הנפלא של החבורה מהשפלה ועם האלי הופ גדול ממסירה של קופר, צימק ל-8 בלבד. בראון הלוהט, השיב עם שתי קליעות מוצלחות מהעונשין, ומנגד, ביוקנן עם שתיים משלו, קבע את תוצאת הרבע, 70:62 למארחת.

הרבע המכריע נפתח בריצת 0:4 של נס ציונה שצימקה את ההפרש לארבע נקודות בלבד. בראון ענה מיד עם לייאפ בצד השני, אבל ביי וקופר המשיכו בטירוף ועם ריצת 0:8 אדירה השלימו את הקאמבק ההירואי והפכו את התוצאה- 72:74. ג'יימס אידס, מנגד, הפך עם שלשה, אך ביוקנן השיב עם שתי קליעות מהעונשין. קאטברטסון השווה, אבל הארל וקופר דייקו פעמיים מחוץ לקשת והעלו את היתרון לארבע. קאטברטסון וג'יימס אידס הפכו שוב, והעלו את המארחת לפלוס שלוש, 11 שניות לסיום. החבורה של חסין הלכה לגוט שתפר שלשה אדירה, 8 שניות לסוף. הפולנים לא נתנו לכתומים זמן לחגוג, בראון מצא את קאטברטסון בפינה, והאחרון קלע שלשת ניצחון גדולה על הבאזר. בסיום, 89:86 לפולנים.

 

 

עירוני בפלייאוף ה-ENBL!

עירוני בפלייאוף ה-ENBL!

01/02/2023
ברביעי: משחק מכריע בלטביה

ברביעי: משחק מכריע בלטביה

01/02/2023
האם עירוני תעלה לשלב הבא? כל התרחישים

האם עירוני תעלה לשלב הבא? כל התרחישים

01/02/2023