מצטיין חודש אוקטובר: טיילר ביי

מלך הסלים והמדד של ליגת ווינר סל קטף את תואר ה-MVP החודשי הראשון של העונה: "לא הייתי מצליח לעשות זאת ללא העזרה של חבריי לקבוצה והמאמנים"

03/11/2022

טיילר ביי לא היה יכול לקוות לפתיחת עונה מוצלחת יותר בתחנה הראשונה שלו באירופה: הוא מוביל את ליגת ווינר סל הן בנקודות והן במדד, עירוני "חי מוטורס" נס ציונה שלו מדורגת במקום השלישי בטבלה אחרי שני ניצחונות יפים ופאנל העיתונאים העניק לו את תואר שחקן חודש אוקטובר ברוב קולות.

הפורוורד האמריקאי היה הזר האחרון שנחת בלב המושבה בפגרה, אחרי קריירת מכללות יפה באוניברסיטת קולוראדו ושנתיים בין ה-NBA לבין ליגת הפיתוח. כבר במשחקי ההכנה הוא גילה יכולת פנטסטית ואת החודש הראשון של הליגה הוא סיים עם 24.3 נקודות באחוזים נהדרים מכל הטווחים, 7.7 ריבאונדים, 2.0 חטיפות ומדד 30.0 בקצת פחות מ-33 דקות בממוצע.

הדבר המרשים ביותר בו עד כה הוא היציבות: 23, 21 ו-29 נקודות בהתאמה, 30, 26 ו-34 בטור המדד בהתאמה. במחזור שעבר הוא היה בשיאו בכפר בלום, כאשר קלע לבדו יותר מכל היריבה ברבע הראשון (17 נקודות) בו הוביל את הכתומים של אלעד חסין ליתרון משמעותי והוריד 11 ריבאונדים, כולל זה שהכריע את המשחק והוביל לקליעת עונשין שלו.

בשלוש שנותיו בקולוראדו קלע ביי רק 18 שלשות ב-99 משחקים, בליגת הפיתוח הוא עמד על פחות מ-30% לשלוש וב-18 הופעותיו בליגה הטובה בעולם קלע רק פעם אחת מדאון טאון. עם זאת, את עונת הרוקי שלו בכדורסל האירופי הוא החל עם לפחות שלשה אחת בכל משחק ונכון לעכשיו הוא מדורג שני בליגה כולה עם 62.5% מרשים מעבר לקשת.

"אני מודה מאוד על הבחירה בי לשחקן החודש", אמר ביי, "לא הייתי מצליח לעשות זאת כמובן ללא העזרה של חבריי לקבוצה וצוות המאמנים שלנו. רק התחלתי להתחמם!".

למקום השני במשאל הגיעו לורנזו בראון ורומן סורקין ממכבי "Playtika" ת"א וג'ייקובן בראון מהפועל "Vegan Friendly" ת"א.

צפו: עוד מפגן מסירות מרהיב של קופר

צפו: עוד מפגן מסירות מרהיב של קופר

06/12/2022
צבעו את הגלבוע בכתום

צבעו את הגלבוע בכתום

05/12/2022
בשני: נס ציונה יוצאת לגן נר

בשני: נס ציונה יוצאת לגן נר

05/12/2022