״אני חייב תודה מיוחדת לאוהדים״ - טל דן נפרד מכדורסל

הקפטן הוותיק פורש מכדורסל אחרי 12 שנים בהן שיחק בכתום. להלן הדברים שנשא במסיבת העיתונאים שהתקיימה היום (ג׳)

14/06/2022

אני רוצה קודם כל להודות לכל מי שהגיע להיות כאן איתי, ברגע המיוחד הזה.

 

המסע לרגע הזה היה לא קל, רגעים רבים של פחד, שמחה ועצבות - אך בעיקר של התרגשות.

הרגש היה המניע המרכזי בקריירה שלי, וממנו הכל התחיל. התחלתי לשחק בגיל 6 בחוג כדורסל בנס ציונה וישר הרגשתי משהו מיוחד. בכל פעם שדרכתי על הפרקט או החזקתי כדור ביד הרגשתי בבית, והכדורסל במהרה הפך למרכז חיי. 

הרגש הזה ליווה אותי לכל אורך החיים שלי ככדורסלן - על המגרש ומחוצה לו. התרגשתי מאוד כשזכינו באליפות אירופה, אך התרגשתי לא פחות ואפילו יותר מהזכות שניתנה לי לבקר ילדים במצבים שונים ולתת להם מעט רגעים של אושר. 


הייתי רוצה לחלק את הקריירה שלי לשניים, לפני ואחרי גיל 23. 

עד אז הסתובבתי במועדונים וקבוצות וחיפשתי מהות - חיפשתי בית. הייתי אבוד וגם התקווה נסדקה מעט, אבל עם המון אמונה שבסוף הכדורסל יחזיר לי אהבה - וזו הייתה עבורי אהבה ממבט ראשון - ידעתי שאגיע בסוף הביתה. 

בגיל 23 קיבלתי טלפון מיניב מזרחי שאמר לי ״בוא, תחזור הביתה למקום בו גדלת, יש לי מקום בשבילך…״

 

הקשבתי לו, ומצאתי את הבית שלי.

 

כשעליתי למשחק הראשון שלי בכתום לא יכולתי לדעת לאן ההחלטה הזאת תיקח אותי. ואחרי מסע ארוך ומפרך עם המון עליות וירידות, קשיים פיזיים ומנטליים, ו-12 שנים שאותם אסיים עם תואר אירופאי גדול לעיר שבה גדלתי (כנגד כל הסיכויים) - אני יכול להגיד שהצלחתי. 

 

הצלחתי לא רק מבחינה אישית או מבחינת הקבוצה הבוגרת, הצלחתי כי עכשיו יש לנו עיר עם מחלקת נוער מפוארת, שגדלה מ-100 ל-1500 ילדים שחולמים על אותו חלום שאני חלמתי, ומנסים להגשים את עצמם בדיוק כמוני. ילדים שהכדורסל מלמד אותם כמו שהוא לימד אותי: על ביטחון עצמי, עבודת צוות, חברות מהי, הערכה עצמית, לשאוף למצוינות והכי חשוב - אף פעם אבל אף פעם לא לוותר. 

היה חשוב לי להעביר את המסר הזה, וזה מה שהניע אותי לאורך כל כך הרבה שנים. כל ילד שראיתי עם מדים של עירוני הזכיר לי את עצמי. 

 

דיברתי מקודם על הכדורסל כאהבה שלי - ובסוף כשעושים משהו באהבה מקבלים אהבה בחזרה. המועדון הזה הפך למשפחה שלי, והאנשים שעובדים בו לחברים הכי טובים שלי, ועל כך אני מוקיר תודה! 

 

 

 

זמן להגיד תודה. טל דן (צילום: דני מרון)

 

אחרי מחשבות רבות, החלטתי שהגיע הזמן להניח את הכדור בצד ולפנות מקום לדור ההמשך, ושהגיע זמני לפרוש.

אני יכול להגיד בגאווה גדולה שנתתי את כל כולי לכדורסל, ושהוא נתן לי בחזרה. שעות של אימונים שהפכו לימים ולחודשים ולשנים, והתקווה שהפכה לאמונה ולמציאות. הצלחתי להגשים את עצמי בצורה שהכי מתגמלת שיכולתי לקוות לה.

 

אבקש עכשיו להודות לאנשים שאיתם עברתי את הדרך הזו:

 

כשירדו לי דמעות גם היא דמעה, כשכאב לי בגוף גם לה כאב, וכשחייכתי כמובן גם היא. לאורך כל המסע היינו בלתי נפרדים, הרגש שלה היה לרגש שלי ולהפך. 

לכן בראש ובראשונה ארצה להודות לאמא שלי - הגיבורה שלי! 

 

למשפחה המצומצמת שלי, שהייתה מאחורי מהיום הראשון - מחבקת, תומכת ואוהבת - תודה. 

 

לאורך השנים הכרתי אנשי מקצוע מיוחדים: מאות שחקנים, מאמנים, אנשי צוות ומנהלים שליוו אותי לאורך המסע ולהם אני חייב תודה והוקרה ענקית. 


תודה מיוחדת ואישית אני חייב לעיר נס ציונה, לקהל ולאוהדים שלנו. אלו שתמכו, דחפו, פירגנו, דאגו, קיבלו, הכילו וחיבקו אותי אליהם בזרועות פתוחות ללא תנאי (למרות המגרעות ואחוזי העונשין). אלו שמילאו את לב המושבה והיו איתנו בכל מקום בארץ ואפילו באירופה. הם המניע העיקרי בהצלחה של הקבוצה ושלי, ולעולם אהיה אסיר תודה. 


ואחרון חביב אני רוצה להודות לעצמי! 

אני רוצה להודות לעצמי שהאמנתי בעצמי, 

אני רוצה להודות לעצמי על כל העבודה הקשה שעשיתי,

אני רוצה להודות לעצמי שלא לקחתי ימי חופש,

אני רוצה להודות לעצמי על כך שלא ויתרתי,

אני רוצה להודות לעצמי שהגשמתי לי את החלום ,

ואני רוצה להודות לעצמי שנשארתי אני! 

 

הדברים שקורים בחיינו אינם משנים, אלא המשמעות שניתנת להם. ועל כן, המשמעות שנתתי לכדורסל בחיי היא שהובילה אותי להיות המרוויח הגדול ביותר. עכשיו פניי מועדות לעבר פרק ב׳ בחיי, ואני מתרגש ומצפה לבאות.  אני בטוח שהפרק הזה יהיה מרגש באותה המידה אם לא יותר, ולעולם אשאר כתום בלב ונס ציוני גאה!

 

תודה לכם,

טל דן.

 

די ג׳יי קופר חתם בעירוני!

די ג׳יי קופר חתם בעירוני!

05/07/2022
סיכום טורניר גנזינו של נערים רימון

סיכום טורניר גנזינו של נערים רימון

04/07/2022
סיכום היום הראשון בטורניר גניזנו

סיכום היום הראשון בטורניר גניזנו

02/07/2022