"הלוואי ונוכל לגדל עוד טל דן״ - סיקור מסיבת העיתונאים

לעיני משפחתו, חבריו ושותפיו לאורך הדרך נפרד היום טל דן ממשחק פעיל. יניב מזרחי: ״הוא הסמל של העיר״. (צילום: עמית סמיקט)

14/06/2022

מסיבת העיתונאים שהתקיימה היום (ג׳) סימנה רגע יוצא דופן בתולדותיה של עירוני נס ציונה - הקפטן הנצחי טל דן הודיע על פרישה ממשחק פעיל. לעיני משפחתו, חבריו ושותפיו לקריירה לאורך השנים נפרד טל מהכדור הכתום בצורה מרגשת במיוחד.

 

בין הדברים שאמר טל: ״אני יכול להגיד בגאווה גדולה שנתתי את כל כולי לכדורסל, ושהוא נתן לי בחזרה. שעות של אימונים שהפכו לימים ולחודשים ולשנים, והתקווה שהפכה לאמונה ולמציאות. הצלחתי להגשים את עצמי בצורה שהכי מתגמלת שיכולתי לקוות לה.״

 

לדברים המלאים של טל דן לחצו כאן

 

יו״ר המועדון יניב מזרחי: ״מעטים האנשים שיכולים להעיד על עצמם שהם סמל של משהו. טל לא יעיד על עצמו כי הוא צנוע,  אבל אני יכול לעשות זאת במקומו - טל דן הוא הסמל של נס ציונה. לא רק של עירוני נס ציונה, של העיר כולה.

את טל אני מכיר עוד מימי הפועל נס ציונה, כשהיה ילד בקט סל ותמיד בלט בנוכחותו - גם מבחינת יכולת וגם מבחינת גובה. טל הוא סיפור של ילד שחלם והגשים את החלום שלו, ויחד איתו כולנו הגשמנו המון חלומות. הוא הגיע מהמקומות הכי נמוכים שיש בכדורסל הישראלי ועד להנפת גביע אירופה במדי המועדון בו גדל. 

 

 

מזרחי ודן. דרך משותפת ארוכה (צילום: עמית סמיקט)

 

 

״כדורסל זה משחק שבנוי על חלומות. אם תשאלו כל ילד שמשחק כדורסל בנס ציונה מה החלום שלו - אני מניח שהרוב יגידו שהחלום שלהם הוא לשחזר את המסע שעשה טל.

אם תשאלו אותי כמי שעומד בראש המערכת מה החלום שלי, אז אגיד שהחלום הוא שנצליח לגדל עוד טל דן. שנצליח לגדל עוד מישהו שהמחויבות והאהבה שלו למקום כל כך גבוהה שהוא מוכן להקריב כסף, פרסום, ואפילו את הגוף שלו לטובת המועדון. 

זו הרוח שהביא טל לנס ציונה, זה מה שאנחנו ניקח ממנו הלאה ואלו הזכרונות שישארו לתמיד.

 

 

״הוא לא היה השחקן הכי מוכשר, וגם לא קלעי עונשין מחונן - אבל בחלומותינו הוורודים ביותר אני ושאר החולמים לא האמנו שקיים מישהו שמגלם בנחישותו ובאופיו את כל מה שרצינו לשדר בכדורסל הישראלי.

אני מאחל לעצמי שהנוכחות של טל ב-12 השנים שלו במועדון שלנו תוציא מהקבוצה אנשים נוספים עם מוסר עבודה שכזה, עם נאמנות וכבוד כזה למקום העבודה שלהם.

 

 

אם דמותו תייצר לנו גם מחליפים לחלל העצום שהוא יוצר היום בעזיבתו, אז כולנו הרווחנו, ולא רק נס ציונה כמועדון כדורסל. לעד כשיגידו טל דן אוטומטית יחשבו על נס ציונה, ובימינו זה דבר נדיר״.

 

רווית דן, אמא של טל: ״לא תכננתי להגיד משהו לפני היום - אבל ליוויתי אותך במשך 30 שנה בקריירת הכדורסל אז זה ראוי.

אני זוכרת את האימון הראשון שלך בגיל 6, ואיך ביקשת ממני שאעיר אותך ב-6 בבוקר כדי להתאמן. הוא היה כל כך מחוייב לכדורסל כבר מההתחלה, ועבר את הדרך הזו וראינו כולנו מה יצא.

הוא עבר דרך מדהימה והיה מאושר, וזה הדבר החשוב ביותר. מהיום אני הופכת מאמא של טל לעוד אוהדת של עירוני נס ציונה. אני אוהבת אותך, טל!״

 

טל ואמא רווית. תמכה לאורך כל הדרך (צילום: עמית סמיקט)

 

 

ראש העיר מר שמואל בוקסר: ״יניב אמר שטל הוא סמל של נס ציונה, והוא לא סתם סמל. בפיינל פור היורופקאפ כששיחק חבוש בראשו הוא הזכיר לי את אריק שרון - לא רק בנראות אלא גם במנהיגות. אני לא מבין גדול בכדרוסל, אבל בלעדיו לא היינו מנצחים. הוא הביא רוח קרב לקבוצה, הוא הביא רוח קרב ליציעים - הוא עורר את כולם.

 

עברתי עם טל בכל בתי הספר היסודיים בעיר אחרי הזכייה עם הגביע - האהדה של הילדים לטל הייתה החומר לסרטים. רואים את זה בכמות הילדים בעיר שמשחקים כדורסל - הוא עבורם דמות להערצה. הוא אייקון נס ציוני שמייצג נחישות, התמדה ולסחוף את כולם אחריו.

טל, אני לא יודע מה תעשה בהמשך אבל מאחל לך שתנהיג ותסחוף כמו שסחפת בכדורסל. בהצלחה!״

 

 

די ג׳יי קופר חתם בעירוני!

די ג׳יי קופר חתם בעירוני!

05/07/2022
סיכום טורניר גנזינו של נערים רימון

סיכום טורניר גנזינו של נערים רימון

04/07/2022
סיכום היום הראשון בטורניר גניזנו

סיכום היום הראשון בטורניר גניזנו

02/07/2022