המועדון

המועדון

מועדון הכדורסל עירוני "חי מוטורס" נס ציונה הוקם בשנת 2005, על חורבותיה של הפועל נס ציונה המיתולוגית. 

אחרי מספר עונות בליגות הארצית והלאומית הגיע המועדון לליגת העל ב-2013. בניגוד לתחזיות, הצליח המועדון לתקוע יתד בליגה הבכירה והפך למועדון מוכר ומכובד בנוף הכדורסל הישראלי, ובעונת 2020/21 הגיע לאחד מהישגי השיא של הכדורסל הישראלי - כשזכה במפעל היורופקאפ היוקרתי של פיב״א.

המועדון מתהדר בערך המשפחתיות, אותו הוא מיישם בהתנהלותו היום-יומית בכל החזיתות - בקבוצה הבוגרת, במחלקת הנוער ובקשריו עם הקהל והעיר.


הקבוצה הבוגרת מאמינה בכוחה של חיבור והמשכיות, ולכן מפגינה יציבות יוצאת דופן בנוף הכדורסל הישראלי בכל הנוגע לסגל השחקנים והמאמנים. קפטן הקבוצה טל דן הוא חלק בלתי נפרד מהמועדון מעל לעשור, ושחקנים רבים אחרים - ישראלים וזרים כאחד - שיחקו ומשחקים בקבוצה לאורך עונות מרובות.

המועדון חרט על דגלו את קידום השחקן הישראלי, כאשר סגל הקבוצה מבוסס תמיד על תלכיד מקומי של שחקנים מוכשרים הזוכים לדקות משחק משמעותיות. בזכות ההמשכיות והשאיפה לקידום השחקן הישראלי, מתמיד המועדון בהצלחותיו בליגת העל ובאירופה.

 


המועדון רואה במחלקת הנוער את אבן היסוד שלו. מחלקת הנוער היא אחת הגדולות מסוגה בארץ, ומונה כ-1400 רשומים - מתוכם כ-900 ילדים בגילאי גן ויסודי בבית הספר לכדורסל. באיגוד הכדורסל הישראלי רשומות 37 קבוצות נוער של המועדון, מתוכן 4 קבוצות לילדות העיר. בין הישגיה הספורטיביים של המחלקה ניתן למצוא את הזכיה בגביע המדינה לילדים לשנת  2019 (גביע ראשון בתולדות המועדון), וכן 6 שחקנים ושחקניות בוגרי המחלקה שייצגו את ישראל בטורנירים בינלאומיים - הבולטים שבהם, עידו שבת ותומר לוינסון, זכו עם נבחרת העתודה באליפות אירופה. שחקני מחלקת הנוער לא רוכשים רק מיומנויות על המגרש, אלא גם כלים מחוצה לו - הן בסדנאות של פסיכולוגיית ספורט, אירועי התרמה והתנדבות, ורכישת יכולות עבודה בצוות ודינמיקה קבוצתית.

 

למועדון קשר ייחודי עם הקהילה המקומית. הקהל הפוקד את המשחקים מורכב ברובו ממשפחות, שבאות להינות מכדורסל באווירה חמה ונוחה. למועדון גם מערך של מתנדבים מקרב האוהדים, שתפקידם לעזור בהתנהלות בשתי מסגרות תחרותיות - הליגה הישראלית וה"יורופקאפ". עשרות המתנדבים הנהדרים תורמים למועדון מזמנם ומכספם, ועוזרים לו לצלוח משימות רבות במהלך העונה - והכל מתוך אהבה ותחושת שייכות. אילולא המתנדבים שהם חלק ממשפחת עירוני נס ציונה, לא היה המועדון מגיע למקומות אליהם הגיע ושלהם הוא שואף להגיע בעתיד. תמיד יש מקום למתנדבים חדשים, והמועדון מקבל אותם באהבה רבה וגומל להם על פועלם.

 

אם אתם גרים בנס ציונה והסביבה, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחה הכתומה. רכשו כרטיס למשחק הקרוב, או מנוי לעונה, לבשו חולצה כתומה - ובואו להיות חלק! כתום עולה!