"הקבוצה עברה שינויים ולוקח זמן להסתגל"

טל דן במסיבת העיתונאים של עירוני "חי מוטורס" נס ציונה: "טוב לי פה ואני לא רואה סיבה לעזוב". בראד גרינברג: "החבורה שלנו מתחילה להתגבש, זה תהליך איטי"

04/11/2020

עירוני "חי מוטורס" נס ציונה ערכה היום (רביעי) אחר הצהריים מסיבת עיתונאים מקוונת, לכבוד עונת המשחקים 2020-2021 בליגת ווינר סל. באירוע נכחו היו"ר יניב מזרחי, המאמן בראד גרינברג והקפטן טל דן.

 

"הסיטואציה בלשון המעטה פחות נעימה, אבל אלו החיים שלנו היום בעולם ואנחנו מנסים להתרגל לסיטואציה החדשה הזו", אמר מזרחי, "אני רוצה לפתוח ולומר שלמרות כל הסיטואציה, אנחנו מתרגשים לפתוח עונה חדשה. אנחנו רוצים ליהנות מכדורסל, עשינו כמה שינויים פרסונליים בקבוצה ואנחנו מחכים בסבלנות שנראה תוצאות על המגרש. אני מאחל בהצלחה לכל הצוות, לכל השחקנים החדשים ואלו שנשארו משנים קודמות. שתהיה לכולנו שנה טובה, בריאה ומוצלחת ובעיקר שפויה כלכלית".

 

"אנחנו נורא מתרגשים להיות פה, זו שנה 11 שלי פה", אמר דן, "אנחנו מאוד מצפים לעונה הזו, הקבוצה עברה שינויים ולוקח קצת זמן להסתגל. אנחנו מצפים כבר להראות את מה שאנחנו עובדים עליו באימונים גם במשחקים".

"אני רוצה להוסיף שהחבורה שלנו מתחילה להתגבש", אמר גרינברג, "זה תהליך איטי, עד היום לא שיחקנו ברמה שאנחנו חושבים שאנחנו מסוגלים לה. כמאמן, זה התפקיד שלי להביא אותנו לשם. אני מרגיש טוב היום ואני מקווה שבארבעת הימים שנותרו לנו להתאמן נעשה עוד התקדמות ונשחק כדורסל טוב יותר".

 

המאמן על היעדר סנטר בסגל: "אנחנו מסתכלים על ג'ורדן מרפי כ-5, הוא אמנם קצת קטן, אבל עם האגרסיביות שלו הוא יכול להתמודד בעמדה הזו. יש לו התאמות שהוא צריך לעשות כדי לשחק מול חבר'ה גדולים, אבל הוא הוכיח בקולג' ובליגת הפיתוח שהוא ריבאונדר ומתחרה ברמה גבוהה. אנחנו לא מסתכלים עליו כ-4. אנחנו חושבים שאנחנו מכוסים בעמדה הזו, נגלה את זה בשבועות הקרובים".

 

דן על הקבוצה שנבנתה: "אני חושב שאנחנו בתהליך של למידה, יש לנו קבוצה טובה ומוכשרת שתילחם. אנחנו עוד לומדים אחד את השני, בסוף נביא גם את התוצאות כי יש שחקנים טובים וגם הצוות המקצועי טוב. אין לי ספק בכלל ביכולות שלנו".

 

גרינברג נשאל האם יש כוונה לעשות שינויים: "אני לא אוהב לעשות שינויים במהלך העונה, אני מעדיף לעבוד עם מה שיש. אני תמיד מפנה את האצבע כלפי עצמי לפני האחרים. אנחנו צריכים לשחק כדורסל טוב יותר. אני לא חושב שיש קבוצה בליגה כלשהי שלא בוחנת כל הזמן אפשרויות להתחזק, אבל במקביל אנחנו רוצים להוציא מעצמנו את המקסימום ולהשתפר כקבוצה".

 

מזרחי על כספי רשת הביטחון: "לא כל מה שאתם שומעים בתקשורת נכון. הבעיה היא לא של הקבוצות מול האוצר כי החלוקה פחות או יותר ידועה. הבקשה שלנו, בטח של הקבוצות הקטנות שמקבלות פיצוי יחסית זניח לנזקים, הוא שיהיה איזון מסוים. המדינה החליטה שהיא מפצה רק על מנויים וכרטיסים, אני יכול לדבר בשמי, שהנזקים הם לא רק שם. סתם לדוגמה, היעדר הפעילות של בית הספר לכדורסל הוא נזק של יותר מ-100 אלף שקל בחודש ואת זה אף אחד לא מחזיר לנו. וזה רק על קצה המזלג. אני מברך על המתווה שמכניס כסף לכדורסל, אבל זה לא מספיק לקבוצות הקטנות וזה מצריך איזון לפי גישתי בתוך המנהלת".

 

דן נשאל על המטרות לעונה הקרובה: "בניגוד לחלק מהשחקנים, המטרות שלי ושל הקבוצה הולכות יד ביד. כשאני הגעתי, הקבוצה הייתה בליגה השנייה. המועדון הזה עשה קפיצה מטורפת, אם זה בהשתתפות בפלייאוף ובגביעי אירופה ובמחלקת הנוער שצמחה ל-1,500 ילדים. אני חושב שגם לנו יש המון מקום לגדול. אם אני ארוויח יותר או פחות במקום אחר, זה פחות רלוונטי. טוב לי פה ואני לא רואה סיבה לעזוב".

מזרחי נשאל על יעדי המועדון: "המטרות המקצועיות הן קודם כל לשרוד. זה יישמע מצחיק כי אנחנו מועדון שבכל שנה מציב מטרות גבוהות ורוצה להגיע לפלייאוף, בשנה שעברה מאוד רצינו לעשות פיינל פור. אנחנו צריכים להסתכל טוב במראה ולהבין שאנחנו נמצאים בשנה לא שגרתית. למרות שאנחנו רוצים להתחרות ולשחק כדורסל יפה, אני אומר חד משמעית שהמטרה המוצהרת היא לשרוד כלכלית ומקצועית. אם שני התנאים האלו יתממשו, אנחנו נהיה מרוצים".

 

דן על היעדר הקהל במגרש: "זו הצביטה הכי גדולה בלב. זה לא ייאמן כמה זה שונה. אני חווה את זה בצורה נוראית, זה לא כיף וקצת משעמם אפילו. זה מאוד חסר לי ואני מאוד מתגעגע לאנשים פה מסביב. התרגלנו למשהו אחר, התקופה עכשיו כפתה עלינו משהו מאוד שונה וזה מבאס. אנחנו מקווים לימים טובים יותר ורוצים לראות את האולם פה מלא. יש אווירה אחרת בעיר ובאולם הזה, אני אומר את זה לכל השחקנים החדשים".

"אני רוצה לעזור לשחקנים ולהכין אותם בצורה הטובה ביותר כדי שיוכלו לשחק ושלא יעברו את מה שאני עברתי"

"אני רוצה לעזור לשחקנים ולהכין אותם בצורה הטובה ביותר כדי שיוכלו לשחק ושלא יעברו את מה שאני עברתי"

04/12/2020
נס ציונה סיימה את דרכה בליגה הבלקנית

נס ציונה סיימה את דרכה בליגה הבלקנית

30/11/2020
בשני: משחק אחרון בליגה הבלקנית Delasport

בשני: משחק אחרון בליגה הבלקנית Delasport

28/11/2020