היום: הגרלת הליגה הבלקנית

ביום שני בשעה 14:00 תיערך הגרלת הליגה הבלקנית. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הליגה ועל ההגרלה.

05/10/2020

הגרלת המשחקים לשלב הבתים של הליגה הבלקנית, בהשתתפות עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, תיערך היום (שני) בשעה 14:00. נציגי הקבוצות ייקחו חלק בהגרלה הווירטואלית דרך תוכנת "זום".

 

ההגרלה

 

הקבוצות הישראליות יחולקו לבתים על בסיס מפתח גאוגרפי, כאשר נס ציונה תוגרל לבית עם שתיים מחמש הקבוצות הבאות: הפועל חולון, מכבי ראשל"צ, הפועל "בנק יהב" ירושלים, הפועל "אלטשולר שחם" באר שבע והפועל "יוסי אברהמי" אילת. יש לציין כי קיימת הגבלה שהפועל ירושלים והפועל חולון לא יוכלו לשחק באותו בית, לכן אחת משתיהן תהיה חייבת לשחק עם נס ציונה באותו הבית.

12 הקבוצות הישראליות ישחקו בארבעה בתים בני שלוש קבוצות כל אחד. כל קבוצה תשחק ארבעה משחקים בשלב המוקדם ובסיומו ראש בית א' תשחק מול ראש בית ב' וראש בית ג' מול ראש בית ד', כאשר שתי המנצחות יעפילו לשלב הבא, בו יתמודדו מול קבוצות מהבלקן.

 

הליגה הבלקנית

 

הליגה הבלקנית הוקמה ב2008 על ידי שופט העבר הישראלי שי שטריקס, שמנהל את הליגה עד היום. הקבוצה המעוטרת במפעל היא לבסקי סופיה עם 3 זכיות ו2 סגנויות. בשנה שעברה הליגה הופסקה בשל נגיף הקורונה ולא הוכרזה אלופה.

הליגה מורכבת מקבוצות המגיעות מאיזור הבלקן, אשר נמצא בדרום-מזרח אירופה. השנה מלבד 12 הקבוצות הישראליות, ישתתפו במפעל עוד 6 קבוצות, כאשר כרגע יש 5 חמש קבוצות רשומות והקבוצה השישית תיחשף בהמשך. חמש הקבוצות הרשומות הן: ברואה ואקדמיק פלובדיב מבולגריה, איבר ממונטנגרו, וסקופיה וקומאנובו מצפון מקדוניה. בקומאנובו ניתן למצוא את ג'וש סלבי, ששיחק בעברו בבני הרצליה ובקריית גת ונבחר פעמיים למשחק האול-סטאר הישראלי. בעבר השתתפו במפעל קבוצות מבוסניה, רומניה, קזחסטן, קרואטיה, אלבניה וסרביה. טורניר הגמר של המפעל משוחק בשיטת הפיינל פור.

ברואה (בלבן) מול קומאנובו (בכחול) במפגש בליגה הבלקנית

 

 

הישראליות בליגה

 

בעבר 2 קבוצות ישראליות השתתפו בליגה הבלקנית: גלבוע/גליל והפועל תל אביב. גלבוע גליל השתתפה במפעל במשך 3 עונות בין השנים 2012-2014 ובכולן העפילה לגמר. בשנתיים הראשונות זכתה באליפות הליגה (2012-2013) ובעונתה האחרונה סיימה כסגנית. בכל שלושת הגמרים פגשה הקבוצה את לבסקי סופיה. בזכיה השנייה של גלבוע במפעל ב-2013 שיחק בקבוצה מיודעינו מיצ'ל וואט - שעונה לאחר מכן הגיע לעירוני נס ציונה, ונבחר כמובן על ידי האוהדים לסנטר העשור של עירוני.

גם הפועל תל אביב שיחקה במפעל בעונת  2011/2012 (בעודה בליגה הלאומית) והעפילה לפיינל פור ששוחק בגן נר, שם הפסידה בחצי הגמר הפועל תל אביב לגלבוע/גליל.

 

מיצ'ל וואט , אז במדי גלבוע/גליל, בגמר הליגה הבלקנית ב2013

"אני רוצה לעזור לשחקנים ולהכין אותם בצורה הטובה ביותר כדי שיוכלו לשחק ושלא יעברו את מה שאני עברתי"

"אני רוצה לעזור לשחקנים ולהכין אותם בצורה הטובה ביותר כדי שיוכלו לשחק ושלא יעברו את מה שאני עברתי"

04/12/2020
נס ציונה סיימה את דרכה בליגה הבלקנית

נס ציונה סיימה את דרכה בליגה הבלקנית

30/11/2020
בשני: משחק אחרון בליגה הבלקנית Delasport

בשני: משחק אחרון בליגה הבלקנית Delasport

28/11/2020