חוזרים לשחק: לוב סיטי בלב המושבה?

עירוני "חי מוטורס" נס ציונה חוזרת מפגרת הקורונה הכפויה עם סגל אתלטי ומלהיב במיוחד, שינסה להתחבר בזמן כדי להביא את הכתומים לפיינל פור היסטורי

11/06/2020

בשבועות האחרונים בהם עוד שוחקה כאן הליגה, ג'יי.פי טוקוטו חזר להיות יצרן ההיילייטס המוביל עם דאנקים מרהיבים וחסימות יפהפיות. עם שובה של ליגת ווינר סל, התקבצו מסביבו בעירוני "חי מוטורס" נס ציונה שלושה אתלטים מרשימים שאמורים להפוך את לב המושבה ל"לוב סיטי". סקירה מתוך אתר מנהלת הליגה.

מצב בליגה

רגע לפני עצירת הליגה, בלמה נס ציונה את המומנטום השלילי וניצחה שני משחקים שעזרו לה להתייצב אחרי תקופה רעה שכללה הפסד מאכזב בחצי גמר הגביע, הדחה מהיורופקאפ ורצף של ארבעה הפסדים בליגה. שני הניצחונות האלו מיקמו אותה בחצי העליון של הטבלה, שתי נקודות מהמקום הרביעי ושתי נקודות מהמקום העשירי. לבית העליון כבר אין לה סיכוי להיכנס, אבל המטרה שלה תהיה להישאר במקומות 5-6 שימנעו ממנה סדרה מול אחת משתי המוליכות ברבע הגמר.

עובר ושב

הכתומים מלב המושבה נפרדו מכל הזרים, פרט לטוקוטו כאמור שהגיע באמצע העונה ונכנס מהר מאוד לעניינים. ג'ף וויטי נשאר בארץ בתקופת הקורונה אבל הפציעה שלו מנעה ממנו להמשיך, קורי פישר לא חזר לישראל וכך גם דקוואן קוק, סגן מלך סלי המועדון אי פעם, שאחרי שלוש שנים נפלאות בשפלה, נפרד מנס ציונה.

במקומם, הלכה הקבוצה על שלישיית זרים צעירה ואתלטית במיוחד: קמרון אוליבר מגיע אחרי עונה מרשימה באוסטרליה בה היה סגן מלך הריבאונדים והחסימות ונבחר לחמישיית המצטיינים השנייה, לינדל וויגינטון הצעיר יערוך גם הוא הופעת בכורה בכדורסל האירופי אחרי עונת רוקי לא רעה בליגת הפיתוח ורייבונטה רייס חוזר ארצה אחרי שעשה תקופה קצרה אך מרשימה בהפועל אילת מוקדם יותר העונה.

שחקן מפתח

לא משנה אם זה בליגה הלאומית, בגביע המדינה או ביורופקאפ, האיש המרכזי של נדב זילברשטיין על הפרקט היה ונשאר טל דן. הקפטן קצת ירד במספריו העונה ולפני פגרת הקורונה ריצה עונש השעיה משני משחקים, זכר להרחקה שלו בגארבג' טיים של חצי גמר הגביע, אבל ברור לכולם שהיכולת שלו לחבר בין הקו האחורי לקדמי תכריע את המשך העונה. דן מנהיג את הקבוצה גם מחוץ לפרקט וביחד עם רביב לימונד המנוסה, הוא ינסה לעזור לזרים הצעירים להתאקלם כמה שיותר מהר.

שימו לב

בתקופה בה הוא היה אמור להתחיל את ההכנות לאליפות אירופה לעתודה, עידן אלבר יקווה לשים על עצמו חותמת של שחקן לגיטימי בליגה. העונה של הגארד בן ה-20 הייתה מלאה בעליות ומורדות, כפי שניתן לצפות מרוקי בליגה, אבל ממש לפני העצירה, הוא התקדם ברוטציה ובשני הניצחונות האחרונים תרם 8.5 נקודות – כמעט ללא החטאות – ב-8.5 דקות על הפרקט, כולל תרומה משמעותית במאני טיים בניצחון החוץ בהיכל קבוצת שלמה. בהיעדר פישר הדומיננטי, ולאור העובדה שבלוח הזמנים הצפוף הרוטציה תגדל, הוא ינסה להשיג דקות רבות יותר וכמובן גם להצדיק אותן.

הארכה מלאה: ניצחון דרמטי להפועל אילת

הארכה מלאה: ניצחון דרמטי להפועל אילת

22/06/2020
אימון: עירוני הפסידה לשכנה בתוצאה גבוהה במיוחד

אימון: עירוני הפסידה לשכנה בתוצאה גבוהה במיוחד

16/06/2020
הפאזל הושלם: לינדל וויגינטון מצטרף לעירוני

הפאזל הושלם: לינדל וויגינטון מצטרף לעירוני

18/05/2020