אתם בחרתם: חמישיית העשור של עירוני נס ציונה!

מאות אוהדים בחרו את נבחרי העשור שלהם לחמישיית העשור ושחקן העשור של עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, להלן חמישיית העשור כפי שנבחרה על ידי האוהדים.

08/01/2020

מאות אוהדי עירוני "חי מוטורס" השתתפו לאחרונה בסקר "בחירות העשור" של המועדון, בו התבקשו לבחור את החמישייה המצטיינת המורכבת ע"י שחקנים ששיחקו במועדון בעשור האחרון, וכן את השחקן המצטיין של העשור. אחרי שקלול הקולות מוצגת לפניכם חמישיית העשור שאתם, אוהדי הקבוצה בחרתם:

 

עמדה 1 - מאיר טפירו (67.3% מהקולות)

את עמדת רכז העשור תופס מאיר טפירו, ששיחק במועדון במשך שתי עונות וכיום משמש כמנכ"ל המועדון. טפירו עזר למועדון צעיר שזה עתה עלה לראשונה לליגת העל להתבסס בה, סיפק מהלכים יוצאי דופן וניהול משחק גם בגיל מבוגר, והיה חלק ממשחקים בלתי נשכחים כמו הנצחונות הראשונים על מכבי ת"א והפועל ירושלים - וכמובן, אי אפשר לשכוח את סל הנצחון המשוגע נגד אשדוד.

ממוצעי העשור: 63 משחקים לאורך 2 עונות, 8.7 נק', 3.9 ריב', 5.6 אס'

במקום השני: גארי בראון-רמירז (25.5% מהקולות)

עמדה 2 - גולן גוט (54.3% מהקולות)

בעמדת הגארד בחרו האוהדים את גולן גוט. גוט, עבורו זו עונה רביעית בקבוצה, הגיע לקבוצה כשהייתה בליגה הלאומית ועזר לה לעלות חזרה לליגת העל ובצעדיה הראשונים במפעלים האירופיים. בכל עונה הציג גולן שיפור גדול במשחק שלו, וכיום הוא מתבסס כאחד הישראלים הטובים בליגה וכשחקן בנבחרת ישראל הבוגרת. גוט הלהיב ועודנו מלהיב את האוהדים ביכולות הקליעה, ההגנה והאתלטיות שלו.

ממוצעי העשור: 120 משחקים לאורך 4 עונות, 9.0 נק', 2.9 ריב', 1.6 אס'

במקום השני: פרסטון נואלס (34.7% מהקולות)

עמדה 3 - דקוואן קוק (53.3% מהקולות)

כשאלוף השלשות לשעבר של ה-NBA חתם בעולה החדשה-ישנה מהלאומית, רבים הופתעו ותהו באיזה כושר הוא יגיע לנס ציונה. אבל אחרי פתיחה קצת קשה (בעקבות פציעה), דקוואן קוק חיסל כל צל של ביקורת ולא הסתכל לאחור מאז. אף זריקה לא נראיתה קשה מדי בשבילו, אף יריבה לא נראתה גדולה מדי (ותשאלו את מכבי ת"א, עליה קלע סל ניצחון ענק). אבל מעבר לכך - אחרי שנים של נדודים ברחבי אירופה ואסיה דקוואן קוק מצא פה בית. הוא הזר ששיחק הכי הרבה עונות (מלאות) במדי הקבוצה, ומקום שני בקלעי כל הזמנים של הקבוצה.  

ממוצעי העשור: 72 משחקים לאורך 3 עונות, 16.7 נק', 3.5 ריב', 1.3 אס'

במקום השני: טיילר האניקט ז"ל (39.9% מהקולות)

עמדה 4 - טל דן (87.1% מהקולות)

נער נס-ציוני צעיר, שחלם לשחק כדורסל בעיר הולדתו. כוכב הקבוצה המפתיעה שעלתה לליגת העל, וקטלה תוך זמן קצר את כל ענקיות הענף במדינה. קפטן הקבוצה שכל העונה התמודד עם פציעות, פניו בתוך מגבת, מנסה להסתיר את הדמעות אחרי ירידת ליגה כואבת. שנה לאחר מכן מניף את צלחת הליגה הלאומית בשאגה, ושנה לאחר זו כבר משחק במסגרת אירופית בעודו נותן את העונה הטובה בקריירה שלו בליגת העל. הסיפור של טל דן הוא הסיפור של עירוני נס ציונה - בכל עליה ובכל ירידה. לא צריך הסבר מעבר לזה.

ממוצעי העשור: 270 משחקים לאורך 9 עונות, 11.7 נק', 5.5 ריב', 3.7 אס'

במקום השני: לי רוברטס (5.4% מהקולות)

עמדה 5 - מיצ'ל וואט (41.7% מהקולות)

בעמדה עם התחרות הצמודה ביותר זכה בסופו של דבר מיצ'ל וואט. מיצ'ל היה חלק מקבוצת הקסם של עונת העלייה הראשונה לליגת העל, והיה מדהים את הקהל בלב המושבה עם הטבעות וחסימות שלא נראו בעיר לפני כן. בהמשך הוא חזר פעמיים לקבוצה במהלך העונות הבאות, ולקח חלק במשחקי הקבוצה בשלוש עונותיה הראשונות בליגת העל. וואט הוא חלק מסיפורי ההצלחה של זרים רבים שעברו בקבוצה, וזכה במספר תארים מרשימים במהלך הקריירה שלו אחרי שעזב את נס ציונה. ביניהם, זכיה בגביע הגרמני ב-2016 עם אלבה ברלין, ביורופקאפ עם ונציה ב-2018, ואליפות איטליה עם אותה ונציה בעונה האחרונה. הוא גם נבחר לחמישיה השניה של העונה בליגה האיטלקית.

ממוצעי העשור: 69 משחקים לאורך 3 עונות, 13.7 נק', 6.9 ריב', 1.6 חס'

במקום השני: ג'ף וויטי (30.1% מהקולות)

 

חישוב המשחקים נעשה לפי משחקי ליגה+פלייאוף, הן בליגת העל ובלאומית. משחקי גביע למיניהם ומשחקי היורופקאפ לא הוכללו בממוצעים.

יורופקאפ: נס ציונה סיימה את דרכה

יורופקאפ: נס ציונה סיימה את דרכה

05/02/2020
נתראה בשבוע הבא: נס ציונה הפסידה לנהריה

נתראה בשבוע הבא: נס ציונה הפסידה לנהריה

02/02/2020
הערב: בכורה לג'יי.פי טוקוטו בלב המושבה

הערב: בכורה לג'יי.פי טוקוטו בלב המושבה

01/02/2020